Konference ECPR v Pise

Untitled document
ecpr.jpg

6.-8. 9. 2007 se v Pise uskutečnila konference Evropského konsorcia pro politický výzkum (ECPR), přičemž hlavním tématem setkání byla kvalita demokracie a demokratických procesů. Na politologickém sympoziu se v konečné fázi zrealizovalo 254 panelů s velmi širokým záběrem od „čisté“ politologie, přes mezinárodní vztahy, evropská studia, bezpečnostní studia, sociologie či gender problematiku.

Zlatým hřebem konference se stalo předání ECPR ceny za životní dílo profesoru Philippu Schmitterovi a ceny Nadace Mattei Dogan za úspěchy v politologické sociologii profesoru Giovanni Sartorimu. Přes tisíci politologů z celého světa se tak přihodil neopakovatelný zážitek setkání s jedním z největších politologických guru.

 Za ISPO na sympoziu přednesly společný příspěvek Věra Stojarová a Hana Vykoupilová „The Populism in the Balkans. Case of Serbia“. Velký úspěch se svým paperem Manifestations of corporatism in the Czech Republic měla i Aneta Valterová a obdobně úspěšný byl i Jakub Šedo s přednáškou Mixed systems in post-communist countries and their influence on outcomes of elections.

Nahoru

 
 
autorizace