Aktuality


Vyšlo: Krajské volby 2008

Středa, 16. září 2009

krajske_volby08.gifNakladatelství CDK vydalo jako již desátý titul v edici ISPO publikaci Otto Eibla, Vlastimila Havlíka, Jakuba Kylouška a Michala Pinka Krajské volby 2008. Publikace se snaží přinést co možná nejkomplexnější pohled na zatím poslední volby do krajských zastupitelstev. Jednotlivé kapitoly přibližují předvolební kampaň, pojednávají o volebních ziscích politických stran a koalic a dávají je do souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, přičemž nechybí ani reflexe povolebního vyjednávání a vzniku jednotlivých krajských rad. Cílem knihy je tak za pomoci ověřených, ale také inovativních politologických přístupů přinést pokud možno celistvou interpretaci výsledků krajských voleb v roce 2008.

 

Světový kongres IPSA

Středa, 16. září 2009

Zaměstnanci ISPO Stanislav Balík, Vít Hloušek, Jan Holzer a Lubomír Kopeček se zúčastnili XXI. světového kongresu International Political Science Association (IPSA), který se konal v Santiago de Chile v červenci tohoto roku. Podrobnější informace o dění na této akci naleznete v přiložené zprávě zprávě (91,03 KB).
.

 

Papery z konference "20 let české demokracie"

Středa,  9. září 2009

Papery z konference "20 let české demokracie" budou postupně vkládány do archivu, který naleznete zde.

 

Konference "20 let české demokracie"

Pondělí,  8. červen 2009

logoV rámci konference “20 let české demokracie”, kterou 14. září 2009 pořádají Institut pro srovnávací politologický výzkum, Mezinárodní politologický ústav a Konrad Adenauer Stiftung vystoupí přední výzkumníci z evropských i amerických univerzit, kteří svou pozornost soustředí na české (či středoevropské) politiky. Jedním z hlavních hostí akce bude profesor Geoffrey Pridham. Organizátoři doufají, že se jim podaří podnítit hlubší diskusi o stavu demokratizačního procesu v České republice a o nejrůznějších aspektech české politiky.
Konference bude vedena v angličtině.

Program a kontaktní informace naleznete v příloze. příloze.

Místo konání: Joštova 10, Aula

Pro registraci kontaktujte do čtvrtka 10.9.2009 J. Drdlovou (drdlova@fss.muni.cz)

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Nahoru

 
 
autorizace