Aktuality


Vyšlo: Volby do Poslanecké sněmovny 2006

Středa, 15. srpen 2007

volby_06___ISPO.gifNakladatelství CDK vydalo v ediční  řadě ISPO publikaci Volby do poslanecké sněmovny v roce 2006 editovanou D. Čaloudem, T. Foltýnem, V. Havlíkem a A. Matuškovou.

Publikace analyzuje rozsáhlou volební problematiku v jedenácti kapitolách: vývoj stranickopolitického systému v letech 2002-2006, význam "evropského" tématu v identitě a volebních programech politických stran, problematika výzkumů veřejného mínění, role médií v kampani a vliv politického marketingu na způsob organizování volebních kampaní, personální stránka voleb a způsob sestavování kandidátních listin, volební geografie, dopady volebního systému na samotné výsledky, mechanické účinky volebního systému a povolební vývoj z perspektivy teorie koalic.

Vice zde.

 

Vyšlo: Political Parties in Central and Eastern Europe: in Search of Consodalition

Úterý,  3. duben 2007

idea.JPGVýsledkem spolupráce ISPO s International Institute for Democracy and Electoral Assistance (International IDEA), Stockholm, je vydání publikace, která se zabývá současným stavem stranické politiky ve střední a východní Evropě. Publikace vychází v rámci celosvětového programu IDEA Research and Dialogue with Political Parties. Autoři: Věra Stojarová, Jakub Šedo, Lubomír Kopeček a Roman Chytilek

Více o publikaci se dozvíte zde

 

Vyšlo: Lokální politický pluralismus

Pátek,  9. březen 2007

lokalni_pluralismus.gif Nakladatelství CDK v ediční řadě ISPO vydalo publikaci Lokální politický pluralismus: Brno ve třech staletích, která navazuje na stejnojmennou konferenci konanou v dubnu 2006.

Publikace propojuje historiografický a politologický přístup při zkoumání jevů spojených s politickým pluralismem v Brně. Sledované období zahrnuje více jak sto padesát let – od vzniku samosprávy v roce 1848 po referendum o přesunu nádraží.

Více o publikaci se dozvíte zde

 

Vyšlo nové číslo EVS

Pondělí, 19. únor 2007

EVS_2_1.pngV těchto dnech vychází nové číslo Evropských volebních studií. Hlavním tématem jarního čísla je koncept "advantage of backwardness". Kromě studií věnujících se hlavnímu tématu v čísle naleznete zprávu o posledních volbách v Lotyšsku a Moldávii.

Nové číslo naleznete zde

 
‹‹   Předchozí   10 15 16 17 18 19 20 21   Následující   ››

Nahoru

 
 
autorizace