Aktuality


Nová verze ElectMach uvolněna

Úterý, 13. únor 2007

ElectMach2.gifByla uvolněna nová verze softwaru pro analýzu volebních dat ElectMach. Nová verze přináší vylepšené uživatelské rozhraní a řadu nových funkcí. Program je dostupný zde.

 

Vyšlo: Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2006

Úterý,  2. leden 2007

volby_06___ISPO.gifNakladatelství CDK v ediční řadě ISPO vydává sborník Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2006 editovaný D. Čaloudem, T. Foltýnem, V. Havlíkem a A. Matuškovou.
Publikace analyzuje rozsáhlou volební problematiku v jedenácti kapitolách: vývoj stranickopolitického systému v letech 2002–2006, význam „evropského“ tématu v identitě a volebních programech politických stran, problematika výzkumů veřejného mínění, role médií v kampani a vliv politického marketingu na způsob organizování volebních kampaní, personální stránka voleb a způsob sestavování kandidátních listin, volební geografie, dopady volebního systému na samotné výsledky, mechanické účinky volebního systému a povolební vývoj z perspektivy teorie koalic.

 

Volební systém ČR z pohledu možných reforem

Pátek,  9. květen 2008

Jakub Šedo vystoupil 6. května 2008 s příspěvkem  Patové situace a volební systém pro volbu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (Patové situace a volební systém pro volbu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 102,59 KB) na konferenci, kterou pořádala brněnská pobočka The European Law Students´ Association (ELSA) ve spolupráci s dalšími partnery.

 

Konference ECPR v Pise

Pondělí, 10. září 2007

Untitled document

ecpr150.jpg6.-8. 9. 2007 se v Pise uskutečnila konference Evropského konsorcia pro politický výzkum (ECPR), přičemž hlavním tématem setkání byla kvalita demokracie a demokratických procesů. Na politologickém sympoziu se v konečné fázi zrealizovalo 254 panelů s velmi širokým záběrem od „čisté“ politologie, přes mezinárodní vztahy, evropská studia, bezpečnostní studia, sociologie či gender problematiku

 
‹‹   Předchozí   10 16 17 18 19 20 21

Nahoru

 
 
autorizace